top of page

Home-Studio Nasıl Olmalıdır?

Evinizde bir kayır stüdyosu kurmak istiyor, ama, nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmiyor musunuz? O halde bu yazıyı okumalısınız. Aslında, başlamanın hiç de zor olmadığını göreceksiniz. Sıfırdan basit ama işinizi pekâlâ görebilecek bir ev stüdyosuna sahip olmanız için gereken donanımın neler olduğunu ve bunlardan nasıl yararlanacağınızı anlatacağım.


Kuracağınız ilk ev stüdyonuz, eğer çok profesyonel kayıtlar düşünmüyorsanız ve yeni başlıyor, hobi seviyesinde çalışmalar yaparak kendinizi geliştirmeyi hedefliyorsanız basit ama işlevsel ekipmanlardan oluşmalıdır. Unutmamalısınız ki, stüdyo kurarken bilinçli yola çıkmadığınızda, bu, çok masraflı ve karmaşık olmaya başlayacaktır.

Başlangıç için kolay çalışabileceğiniz ekipman seçmeniz gelişiminize daha çok katkı sağlayacak ve yapabilme sınırlarınızı kendi denetiminizde tutabileceksiniz. Altından kalkması zor ve ileri düzeyde iş görme kapasitesine sahip profesyonellerin kullandığı ekipmanlardan uzak durmanız ve adım adım gelişebileceğiniz düzeyde donanımla çalışmanız sizin için en doğrusu olacaktır.
Bir Ev Stüdyosunun Olmazsa Olmazları:

1. Bilgisayar

2. DAW/Audio Interface

3. Mikrofonlar

4. Kulaklıkları

5. Stüdyo monitörleri

6. XLR kabloları

7. Mikrofon sehpası

8. Pop filtresi

9. Kulak eğitimi yazılımı

Comments


MTSM

BLOG

Tanıtılan Yazılar

Son Paylaşımlar

Arşiv

Etiketlere Göre Ara

Bizi Takip Edin

  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page