Yağmur Koç_edited.png

YAĞMUR KOÇ

1997, İstanbul

Soprano, Şan ve Piyano Öğretmeni

1997 doğumlu Yağmur Koç müzikle ilkokulda aldığı gitar dersi ile tanışmıştır. .

İlerleyen yıllarda Antalya ATSO Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ni 1.'lik derecesi ile kazanarak flüt ve piyano alanında eğitimine başlamıştır. Lise yıllarında Antalya Devlet Opera ve Balesi Gençlik korosu'na katılmış ve Antalya Devlet Opera ve Balesi Koro Şefi Mahir Seyrek ile şan çalışmalarına başlayarak ilgisini Opera Sanatına yöneltmiştir.

Lisans Eğitimine Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı'na kabul edilerek başlamış ve Konservatuvarda 1. yılını bitirdikten sonra Opera dalına duyduğu yüksek beklenti ve istek
sonucunda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın sınavına girerek Soprano Efsun Öztoprak'ın sınıfına kabul edilmiştir.

 

Eğitimi boyunca Öğr. Gör. Soprano Efsun Öztoprak ile şan , Öğr. Gör Süreyya Baraz ile Piyano ve Öğr. Gör Ercan Keseroğlu ile Armoni çalışmaları yapmış ve çeşitli konserlerde ve projelerde yer almıştır. Bölümünden Yüksek Onur Derecesi ile Mezun olmuştur ve çalışmalarına devam etmektedir.

Yöneticisi olduğu Oğuz Abadan Müzik ve Teknolojileri sanat Merkezi'nde piyano ve ses eğitimi öğretmeni olarak çalışmaktadır.