%C4%B0layda%20%C3%9Crkmez%203_edited.jpg

İlayda Ürkmez

1996, İzmir

Fagot ve Piyano öğretmeni

1996 yılında İzmir'de doğdu. 2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda yarı zamanlı Fagot bölümüne Doç. Çağrı ÇOLAKOĞLU'nun öğrencisi olarak başladı.2010 yılında yılında
Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Lisesi'nde tam zamanlı okumaya hak kazandı.
2013 yılında yatay geçiş ile İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Lise 4. sınıfa kabul edildi ve Doç. Çağrı ÇOLAKOĞLU ile çalışmalarına devam etti.

2015 yılında Alman-Türk öğrenci değişimi barış ve anlayış projesi ile Almanya'ya gidip solo ve orkestra ile konserler verdi. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Lisans öğrencisi
olmaya hak kazandı. 

 

* Selim AYKAL, Tolga ALPAY, Sergio AZZOLİNİ gibi tanınmış Fagot sanatçılarının ustalık sınıflarına aktif ve pasif olarak katılıp üstün başarı gösterdi. 

* Avusturya’nın Salzburg kentinde Mozarteum Üniversitesi’nde 2019 yılı Ocak ayında fagot sanatçısı
Prof. Marco Posthingel ile bireysel çalışmalarda bulundu.

* Leyla Gencer Gençlik Orkestrası, Boğaziçi Üniversitesi Filarmoni Orkestrası, Film Müzikleri Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Türkiye Uluslararası Gençlik Filarmoni Orkestrası,

Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası,Borusan İstanbul Filarmoni Orkestra gibi orkestralarda yer aldı. 

* Barış Manço Kültür Merkezi, CKM, CRR, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı,Süreyya Operası, Yel değirmeni Sanat Merkezi, Fulya Sanat Merkezi gibi salonlarda konserler verdi. 

* Cem MANSUR, Ramiz Melik ASLANOV, Murat Cem ORHAN, Orhan ŞALLIEL, Antonio PİROLLİ, Erol ERDİNÇ,Sasha GOETZEL, Ender SAKPINAR, Gürer AYKAL gibi önemli orkestra şefleri ile çalıştı.

* 2017-2018 seneleri arasında Maltepe Müzik Atolyesi’nde piyano eğitmenliği, 2018-2019 seneleri arasında Özel Pera Güzel Sanatlar Akademisi’nde solfej ve piyano eğitmenliği yaptı.

* 2019-2020 senesinde Kartal Dilan Müzik Evi’nde ve Özel Ersin Sanat Müzik Kursu’nda piyano eğitmenliği yaptı. Aynı zamanda halen başlangıç seviyesi birebir piyano dersleri vermektedir. Halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Doç. Çağrı ÇOLAKOĞLU ile çalışmalarına devam etmektedir.