Günsu Özkarar

1987, Ankara

Keman, Viyola ve Piyano öğretmeni

1987 Ankara doğumlu Günsu Özkarar,,

2008 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Viyola Ana Sanat Dalı’ndan “Onur Derecesi” ile mezun oldu.

 

İsviçre’de, Hocshule der Künste Bern’de Prof. Ulrich Eichenauer’in viyola sınıfında yüksek lisansını tamamladı.

 

Yüksek lisansı sırasında;

Orchester der HKB, Schweizer Jugend Sinfonie Orchestra,, The Women Orchestra of Switzerland’da çalarak, Christopher Warren Green, Bruno Weil, Daniel Klajner, Jos van Immerseel, Kai Baumann gibi orkestra şefleriyle Avrupa’nın farklı şehirlerinde konserler verdi.

 

Tatjana Masurenko, Michael Kugel, Ruşen Güneş, Çetin Aydar, Danel Quartet, Marco Misciagna, Michel Michalakakos, Apple Hill Quartet, Siegfried Führlinger gibi hocaların ustalık sınıflarına katıldı.

 

The World Youth Orchestra, The World Orchestra, Greek Turkish Youth Orchestra,

Bilkent Youth Symphony Orchestra, Bilkent Youth Virtuosos, Jungenc Philharmonic Orchestra, AIMA Festival Orkestrası gibi ensemble/orkestralarda ve Young Euro Classic, Schloss/Beuggen International Music Fest, Schlern International Music Fest, Bayreuth Youth Talented Artists's
Music Fest, The Turco-British Association Bach Günleri, Datça Uluslararası Müzik Akademisi, T.R.N.C. Malta Dostluk Günleri, Klasik Keyifler Oda Müziği Festivali, Uluslararası Istanbul Müzik Festivali, Uluslararası D - Marin Klasik Müzik Festivali, AIMA Ayvalık Müzik Festivali ve Cervo International Music Fest gibi etkinlik ve festival konserlerinde yer aldı.


Günsu Özkarar, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Doçent Beste Tıknaz Modiri ile Sanatta Yeterlilik çalışmalarını tamamlayarak, Okan Üniversitesi’nde üç yıl öğretim görevlisi olarak çalıştı. Bitirme tezi “Tarihsel Süreçte Gelişen Viyola Ekolleri” kitap olarak
yayınlandı.