top of page
Elif Spor

Elif Spor

2000, İstanbul

Piyano

Elif Spor, 2010 yılında piyano eğitimine başlamış, 2013 yılında yarı zamanlı olarak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na girmiş ve 2014 yılında tam zamanlıya geçmiştir. 

 

  • Katıldığı ilk yarışma olan 11. Uluslararası Pera Piyano Yarışması’nda ”3. Lük” ödülü,

  • İtalya’da düzenlenen Uluslararası Milano Piano Talents Piyano Yarışması’nda ”3. Lük” ödülü ve

  • 1. Uluslararası ‘Rhapsody’ Piyano yarışmasında ”Mansiyon ödülü“ almıştır. 

Katıldığı çeşitli masterclasslar kapsamında Tamara Poddubnaya, Prof.Catherine Vickers, Prof.John Rink, Prof.Alfredo Perl, Prof.Gereon Kleiner, Gökhan Aybulus, Prof.Markus Becker, Prof.Pawel Kawinski, Prof.Florian Wiek, Prof.Juanna Lavrinovic gibi isimler ile çalışma fırsatı yakalamıştır. Polonya’da katıldığı bir masterclass’da Prof.Andrzej Jasinski ve Valentina Igoshina ile çalışmış, aynı zamanda 2018 ve 2019 yıllarında Almanya’nın Münih şehrinde düzenlenen “Wasserburg Klaviersommer” Masterclass programına katılmaya hak kazanmış, burada  Prof. Thomas Böckheler, Klaus Kaufmann, Prof. Emmanuel Mercier, Lei Meng, Galina Vracheva ile çalışma fırsatı yakalamış ve çeşitli konserler vermiştir. 

2019 yılında İş Sanat'ın düzenlediği "Parlayan Yıldızlar" serisine seçilerek Milli Reasürans'ta resital vermeye hak kazanmıştır.

Eğitimine hâlen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof.Ayça Aytuğ ile birlikte devam etmektedir.

 

Oğuz Abadan Mtsm'de piyano öğretmeni olarak çalışmaktadır.

Elif Spor.jpeg
bottom of page