top of page
Buse Aksel

Buse Aksel

2003, İstanbul

Keman, Piyano

2003 yılında İstanbul ‘da dünyaya gelen Burcu Aksel, .2011 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı ‘na yarı zamanlı olarak girmeye hak kazandı ve burada

Prof. Aslı Özbayrak Çivicioğlu‘nun sınıfında eğitim görmeye başladı .

 

2013 yılında keman eğitimine tam zamanlı olarak devam etti. 2015 ve 2019 yıllarında Ayvalık!ta düzenlenen Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi Keman & Viyola Masterclass ‘ına katılarak Çiğdem İyicil , Pelin Halkacı Akın, Andrej Bielow ve Misha Nodelmann gibi isimlerle çalışma fırsatı yakaladı .

Yine 2019 yılı içerisinde Tanja Becker-Bender‘in ustalık sınıfına katıldı . Çeşitli sınıf konserlerinde yer alan, solo ve Oda Müziği ile konserler veren Buse Aksel Nisan 2018 ‘ de ilk resitalini verdi. Yine aynı yıl içerisinde Azerbaycan'da düzlenlenen CaspiArt 5. Uluslararası Sanat Yarışması Oda Müziği 

kategorisinde Vita Trio ile  "1.'lik ödülü" , Yunanistan’da düzenlenen Muse 2019 Uluslararası Müzik Yarışması Oda Müziği kategorisinde  "3.'lük ödülü" aldı.

2020 yılının ocak ayında Atasehir Belediyesi 4. Uluslararası Müzik Festivali kapsamında Nova Quartet ile konser verdi. Aynı yıl okulun solistlik sınavlarında başarılı olarak konser vermeye hak kazandı. 2022 yılında ise Süleyman Seba Kültür merkezinde Erhan Torlular yönetiminde MSGSÜ Genç Orkestra ile konseri gerçekleştirdi.

 

Buse Aksel eğitimini halen Mimar Sinan Güzel Sanatalar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda lisans öğrencisi olarak Prof. Aslı Özbayrak Çivicioğlu ile sürdürmektedir .

Oğuz Abadan Mtsm!de keman öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Buse Aksel
bottom of page