top of page
Oğuz Abadan Mtsm

Asya Aleyna Ayverdi

1997, Eskışehir

Çello ve Piyano

1997 yılında Eskişehir’de doğdu.

Müzik hayatına 8 yaşında Doç. Zenfira Zöhrabakova ile keman çalarak başladı.

2008 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü sınavına girdi ve sınavı geçerek Doç. Melih Kara’nın viyolonsel sınıfına seçildi.

 

2012 yılında çalışmalarına Doç. Yuri Semenov ile devam etti. 2013 yılında Rusya’nın Vologda şehrinde düzenlenen ‘V. Gavrilin Governor’s International Competition for Young Musicians’ yarışmasına katılarak üçüncülük ödülüne ve solo konser hakkına sahip oldu. Aynı dönemde St. Petersburg şehrinde bulunan ‘Mariinski Theatre’ Orkestrası provalarına katılıp, viyolonsel grubu ile çalışma fırsatı buldu.


2014 yılında İtalya’nın Castelnuovo Di Garfagnana kasabasında düzenlenen ‘International
Academy of Musıc
’ festivalinde oda müziği ve solo çalışmalarına katıldı.

Okul hayatı boyunca şefliğini Cem-i Can Deliorman, Erdem Çöloğlu, Murat Göktaş ve Murat
Sümer’in yaptığı Anadolu Senfoni Orkestrası ve Anadolu Üniversitesi Öğrenci Orkestrası’yla
yurtiçinde ve yurtdışında konserler verdi.

 

Eğitim hayatı boyunca Maria Klingel, Berthine Van Schoor, Sinan Dizmen, Çağ Erçağ, Dilbağ Tokay, Can Elbi, Giancarlo Guarin, Garbis Atmacayan, Özcan Ulucan, Efrem Briskin, Jacob Gilman solo ve oda müziği çalışmalarına katıldı. 2017 yılında şefliğini Cem Mansur’un yaptığı Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrası ile Young Euro Classic Festivali kapsamında Berlin Konzerhaus’ta konserler verdi. Turne daha sonra İtalya ve Çekya’daki konserlerle devam etti.   2018 yılında şefliğini Cem Mansur’un yaptığı Türk-Yunan Orkestrası kadrosuna dahil olup Yunanistan ve Türkiye konserlerine katıldı. Eğitim hayatı boyunca birçok oda müziği ve solo konserler verdi, organizasyon ve festivallerde görev aldı. 

 

2020 Ocak ayında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan mezun olan Asya Aleyna Ayverdi, daha sonra İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda yüksek lisans programına girmeye hak kazandı, solo çalışmalarını Gözde Yaşar, repertuar çalışmalarını ise Dilbağ Tokay ile sürdürmekte ve Oğuz abadan Mtsm kadrosunda çello ve piyano öğretmeni olarak çalışmaktadır

Oğuz Abadan Mtsm
bottom of page