82E0A072-5128-4E29-940B-0DA58F179D3F (1)_edited.png

Aslı Derin Deniz

1992, İstanbul

Ses Eğitimi, Piyano

16.07.1992 tarihinde İstanbul’da doğdu. Müzik eğitimine 13 yaşında viyolonsel ile başladı. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Şan Eğitimine 1 sene devam etti. 2011 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Ana Sanat Dalına girmeye hak kazandı ve buradan Devlet Opera Balesi Solist Sanatçısı Tenor Caner Akın’ın öğrencisi olarak mezun oldu. Çeşitli orkestralı korolarda Soprano olarak görev aldı. Konservatuvar bünyesinde Dr. Nurtap Sümer’den Piyano eğitimi aldı. 2012 yılında Galatasaray Üniversitesi Almanca Kurs Programında A2 eğitim kurunu tamamladı.


2012’de Opr. Dr. Melih Ömür ve Prof. Dr. Mehmet Ömür’ün 1 yıl süren “Ses Anatomisi” konulu seminerlerine katıldı. Rayna Popova ile interpretasyon ve müzikal ifade üzerine çalıştı.

 

(2015 yılında Setur’un görme engelli misafirler için tasarladığı, web dünyasındaki en prestijli ödüllerden biri sayılan Altın Örümcek Ödüllerinde “Sivil Toplum Organizasyonları/Sosyal Sorumluluk” kategorisinde birincilik ödülüne layık görülen Engelsiz Setur websitesi projesinde görme engelli kullanıcılar için fotoğraf betimleme görevini üstlendi.)

 

Francisco Araiza, Spyros Sakkas, Elena Filipova gibi isimlerin yurt içi ve yurt dışı şan masterclaslarında aktif katılımcı olarak bulundu. 2017’de Viyana FH Campus’te konser verdi. 

 

Almanca, İtalyanca, Salon – Latin – İspanyol Dansları, Sahne, Doğaçlama Teknikleri, Dramaturji, Sahne Makyajı üzerine eğitim aldı.

 

Netflix bünyesinde çeşitli film ve dizi projeleri için müzikal seslendirme (dublaj) yaptı. Kısa film projelerinde yardımcı ve baş roller üstlendi. 2019’da Süreyya Operası Genç Yetenekler Konserinde yer aldı.

 

6 ay – 48 ay bebek ve çocuk grubu ile Orff Tekniği ile Müzik Öğretimi üzerine çalıştı. 2020-2021 döneminde Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon Programını tamamladı.

 

Şu anda müzik kariyerine Vokal Koçu, Şan Eğitmeni ve Piyano Eğitmeni olarak yön vermiş olup kendi bestelediği müzikler üzerinde çalışmaktadır.